PiS zajmie się wnioskiem o wyrzucenia Dorna

W najbliższy wtorek zbiera się zarząd główny PiS, który ma zająć się wnioskiem prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego o wyrzucenie Ludwika Dorna z Prawa i Sprawiedliwości - informują źródła zbliżone do PiS.

Sekretarz Generalny PiS Jarosław Zieliński potwierdził, że na przyszły tydzień jest planowane spotkanie Zarządu Głównego partii.

Reklama

Pytany czy będzie na nim omawiana sprawa Ludwika Dorna odpowiedział, że jeżeli do tego czasu będzie gotowy wniosek rzecznika dyscypliny partii Karola Karskiego, aby wyrzucić b. marszałka z szeregów PiS, to "nie można tego wykluczyć".

Zieliński dodał, że podczas posiedzenia Zarządu Głównego może być poruszona kwestia kongresu partii, który ma odbyć się w grudniu.

Tymczasem przewodniczący Zarządu Głównego PiS Joachim Brudziński poinformował, że nie zwoływał posiedzenia tego gremium na przyszły tydzień. Jak dodał, nie wie też nic o tym, by wniosek w sprawie Dorna był już gotowy.

Dorn jest zawieszony w prawach członka PiS od 16 listopada ubiegłego roku.

Od pewnego czasu trwa, toczony za pośrednictwem mediów, spór między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Dornem. Według prezesa PiS, Dorn wnioskując o zmniejszenie alimentów płaconych na dzieci z poprzedniego małżeństwa "łamie pewne reguły".

Dorn uważa, że J.Kaczyński go pomawia i odziera z prywatności. Poseł wystąpił przeciw szefowi PiS na drogę sądową.

Dowiedz się więcej na temat: zając | Dorn | Ludwik Dorn | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje