Reklama

Reklama

Platforma będzie nadzorować Palikota

Donald Tusk zlecił szefowi klubu PO Zbigniewowi Chlebowskiemu powołanie specjalnego zespołu, który ma nadzorować pracę Janusza Palikota i jego komisji Przyjazne Państwo - nieoficjalnie dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

- Komisja Przyjazne Państwo naprawdę robi, co może. Tyle że nasze projekty albo są przetrzymywane przez marszałka Sejmu, albo blokują je poszczególne komisje - mówi serwisowi tvp.info Palikot. Efekt jest taki, że Przyjazne Państwo przygotowało 68 projektów nowelizacji, ale... żadna z tych zmian nie weszła w życie. I właśnie to ma zmienić zespół, który powoła Chlebowski. Jego głównym celem ma być koordynowanie współpracy na linii marszałek Sejmu - Przyjazne Państwo - komisje branżowe. Jak dowiedział się serwis tvp.info, w sprawie przyspieszenia prac nad projektami Palikota w przyszłym tygodniu ma się odbyć specjalne spotkanie Bronisława Komorowskiego, Zbigniewa Chlebowskiego i szefa gabinetu premiera Sławomira Nowaka.

Reklama

To nie wszystko. Z ustaleń serwisu tvp.info wynika również, że zespół ma zadbać o zmianę wizerunku Przyjaznego Państwa. - Deregulacja gospodarki to nasze sztandarowe hasło. A komisja Palikota na razie kojarzy się jedynie z ekscesami i kontrowersjami. Premier poprosił więc Chlebowskiego, by ten zespół zajął się także miał oko na wyskoki Palikota i przywrócił jego komisji należny prestiż - twierdzi nasz informator w kancelarii premiera. Zbigniew Chlebowski nie chciał tego komentować.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje