Reklama

Reklama

"Płytka wyobraźnia to kalectwo". Apel do młodych

Prezes organizacji "Integracja" Piotr Pawłowski jako 16-latek skoczył do wody i doznał trwałego urazu rdzenia kręgowego. Teraz zachęca innych do tego, aby korzystali z wyobraźni i nie ulegli podobnemu nieodwracalnemu wypadkowi.

Jak podkreśla prezes "Integracji", sprawność była dla niego bardzo istotna, grał w koszykówkę, żył bardzo aktywnie. Po wypadku trafił do domu i był zmuszony całkowicie przeorganizować swoje dotychczasowe życie.

Apel do młodych

Reklama

"Dlatego apelujemy do młodych ludzi: nie warto skakać do wody w miejscach nieznanych, gdzie może być płytka woda. Woda zawsze może nas zaskakiwać, sami siebie też możemy zaskakiwać brakiem pewnych umiejętności" - przestrzega Piotr Pawłowski.

"To się nie opłaca"

Szef "Integracji" przypomniał, że każdego roku kilkaset osób - głównie młodych ludzi - skacze do wody i łamie kręgosłupy. Jest to wówczas dramatem tej osoby i całej rodziny.

"Sam doświadczyłem takiej sytuacji i wiem, że to się nie opłaca. Naprawdę jest to ogromny wysiłek, żeby potem poradzić sobie w życiu. Nie da się cofnąć czasu, trzeba myśleć jak poradzić sobie i pójść do przodu" - powiedział Piotr Pawłowski.

Kampania "Płytka wyobraźnia to kalectwo"

Jak przypomina "Integracja" w kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo", nieszczęśliwym zdarzeniom sprzyjają zarówno kąpiele samotne, jak i w grupie, zwłaszcza pod wpływem alkoholu.

Niebezpieczne są także zabawy wrzucania innych do wody wbrew ich woli. Do tragedii dochodzi też, gdy osoby odpoczywające nad wodą ignorują znaki informujące o niebezpieczeństwie.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje