Reklama

Reklama

PO ostro odgryza się Kaczyńskiemu

"Prezes PiS "konfabuluje", "czas na ahnihilację konfabulacji". Co Kaczyński zarzuca PO? M.in... złe stosunki z Niemcami

Politycy PO uważają, że Polska - za rządów Donalda Tuska - jest cenionym partnerem w Unii Europejskiej, uczestnikiem najważniejszych europejskich decyzji. Ich zdaniem, prezes PiS Jarosław Kaczyński mówiąc o polityce "białej flagi", którą ma prowadzić rząd, "konfabuluje".

Reklama

Platforma odpowiedziała w ten sposób na wywiad Kaczyńskiego dla portalu mypis.pl, w którym prezes PiS skrytykował m.in. politykę zagraniczną obecnego rządu.

Kaczyński zarzuca PO... złe stosunki z Niemcami

- Kaczyński w tym wywiadzie mówi o polityce białej flagi polskiego rządu, o jego nieskuteczności, o poddaniu się w negocjacjach unijnych, o braku programu polskiej prezydencji, o złych relacjach z Francją, Niemcami (...) to tezy absolutnie nieprawdziwe, czas najwyższy powiedzieć stop, czas na anihilację konfabulacji - powiedział we wtorek na konferencji prasowej szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO).

Zdaniem Halickiego, wystarczy zbilansować dokonania rządu PiS w roku 2007, z rokiem 2011 - za rządów koalicji PO-PSL.

PO się odgryza

"Wtedy (w 2007 roku) brak jakichkolwiek relacji z Rosją, brak uczestnictwa w rozmowach z najważniejszymi krajami unijnymi, jak Niemcy i Francja, teraz (w 2011 roku) - Polska to bardzo ceniony partner w UE, uczestnik najważniejszych europejskich decyzji. Polska ma głos samodzielny i skuteczny, nasi partnerzy wsłuchują się w to, co mówi premier, prezydent, szef MSZ. Jesteśmy szanowani" - ocenił Halicki.

Jak podkreślił, każdego polskiego patriotę powinny cieszyć sukcesy Polski na arenie międzynarodowej.

Zdaniem wiceszefa klubu PO Rafała Grupińskiego, w wywiadzie prezes PiS podważa istotę i formę demokracji w Polsce. "Jarosław Kaczyński stwierdza w wywiadzie, że cała struktura społeczna w Polsce po 1989 roku, nie jest taka jakiej potrzebuje demokracja. Oznacza to, że Kaczyński nie akceptuje systemu demokratycznego w takim kształcie, w jakim on powstał po 1989 roku" - zaznaczył.

Obejrzyj wywiad z Kaczyńskim na profilu użytkownika "Youtube" "MyPiSTV":

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy