PO podjęła decyzję w sprawie Palikota

Nie wyciągniemy konsekwencji wobec posła Janusza Palikota, poseł nie został zawieszony w prawach członka klubu, nie ma zakazu publicznych wypowiedzi - powiedział w czwartek po posiedzeniu prezydium klubu PO Waldy Dzikowski (PO).

- Poseł Palikot bardzo poważnie przystępuje do prezentowania swoich osiągnięć w sejmowej komisji "Przyjazne Państwo", obiecał samodyscyplinę i wewnętrzne samoograniczenie. Wyjaśnienia Palikota nam wystarczyły, obiecał nam genialną poprawę - powiedział Dzikowski dziennikarzom w Sejmie.

Reklama

Wcześniej w czwartek szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski powiedział, że jest zwolennikiem podjęcia nawet najtrudniejszych decyzji, dotyczących zawieszenia Palikota w prawach członka klubu parlamentarnego. Gdy w połowie stycznia Palikot na swoim blogu pisał o sprawach dotyczących zdrowia prezydenta, Chlebowski przeprowadził z posłem PO "poważną rozmowę". Powiedział wtedy, że ukarał go "żółtą kartką".

W środę Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wcześniejsze postanowienie lubelskiej prokuratury odmawiające wszczęcia śledztwa w sprawie wpisu na blogu Palikota dotyczącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oznacza to, że prokuratorskie postępowanie w tej sprawie będzie prowadzone z urzędu.

Prezydent mówił w środę, że jeśli ktoś koniecznie chce wiedzieć, jaki jest stan zdrowia głowy państwa, to on nie widzi przeciwwskazań. Jak jednak zaznaczył, obawia się, że informacje na ten temat będą kolejnym narzędziem walki politycznej w kraju.

Dowiedz się więcej na temat: posłowie | Nie | Janusz Palikot

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje