Reklama

Reklama

PO złoży wniosek o wotum nieufności dla Mariusza Błaszczaka

Platforma Obywatelska złoży dzisiaj wniosek o wotum nieufności wobec ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Zapowiedział to na konferencji prasowej przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, Mariusz Błaszczak jest symbolem - jak to określił polityk Platformy - "stu dni nieudolności rządu".

Poseł PO, były minister sprawiedliwości Borys Budka mówił na tej samej konferencji, że o nieudolności Mariusza Błaszczaka świadczy sprawa komendanta głównego policji Zbigniewa Maja, który podał się do dymisji po dwóch miesiącach urzędowania.

Reklama

Wyjaśniając swoją decyzję o rezygnacji, komendant mówił, że była przeciwko niemu szykowana prowokacja. Mieli ją przygotowywać byli funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

Nazwisko Zbigniewa Maja pojawia się w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi, które dotyczy korupcji.

Śledczy podejrzewają, że doszło do wielu nieprawidłowości w kaliskich instytucjach samorządowych i bezprawnych działań funkcjonariuszy publicznych.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje