Reklama

Reklama

Podkarpackie: Z powodu strajku opóźnionych ponad 20 pociągów

W związku ze strajkiem kolejowym na Podkarpaciu ponad 20 pociągów, zarówno dalekobieżnych jak i regionalnych, będzie opóźnionych. Część z nich stanie w trasie na czas strajku, inne wyjadą dopiero po zakończeniu akcji.

Pociągi, które wyruszyły przed strajkiem, nie dojadą do celu punktualnie, ponieważ po godz. 7 staną na najbliższej stacji lub przystanku, gdzie poczekają na zakończenie akcji. Natomiast pociągi, których start wypada w czasie trwania strajku, wyruszą dopiero po jego zakończeniu.

Reklama

Dwa pociągi do Krakowa: jeden z Rzeszowa, którego wyjazd wypada tuż przed godz. 8; drugi z Przemyśla, który powinien wyjechać o godz. 8:25 nie wyjadą o czasie, ale dopiero po zakończeniu strajku.

Zgodnie z planem prawdopodobnie wyruszył przed godziną 5 pociąg z Przemyśla do Krakowa, jednak zatrzymał się w Ropczycach. Podobnie pociągi relacji Rzeszów-Kraków i Rzeszów-Bydgoszcz, które miały zatrzymać się na stacjach: odpowiednio w Brzesku (małopolskie) i w Kolbuszowej.

Bez zakłóceń będą funkcjonować połączenia InterRegiobus w których zamiast pociągiem podróż odbywa się autobusem. Tak będzie na trasie Rzeszów-Katowice, Przemyśl-Katowice (oba przez Kraków) i Rzeszów-Zagórz. Te połączenia obsługują Przewozy Regionalne.

Przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" Jan Szczepański zapewnił PAP, że wszyscy, którzy mieli wziąć udział w strajku, przystąpili do niego.

Na Podkarpaciu w strajku wezmą udział przedstawiciele czterech spółek: PKP Cargo, PKP Intercity, PKP PLK i PKP Energetyka.

Zgodnie ze związkowymi zaleceniami na czas strajku ostrzegawczego wszystkie zakłady Grupy PKP mają stanąć. Nie jest brane pod uwagę np. przepuszczanie pociągów przewoźników spoza Grupy PKP.

W związku z tym, choć w strajku nie biorą udziału Podkarpackie Przewozy Regionalne, to ich pociągi także nie będą kursować zgodnie z planem. Rzecznik Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych Krzysztof Pawlak wyjaśnił PAP, że ich pociągi korzystają z torów należących do spółki biorącej udział w strajku (PKP PLK) i jeżeli nie otrzymają zielonego światła, to będą czekać na zakończenie akcji.

W czasie trwania strajku 18 pociągów regionalnych ma swój kurs.

Pawlak dodał, że między godz. 7 a 12 we wszystkich pociągach będą akceptowane bilety innych przewoźników. Np. podróżni z biletami Intercity mogą skorzystać z InterRegiobusa. Zaznaczył jednak, że w autobusach liczba miejsc jest ograniczona.

Na dworcu głównym w Rzeszowie po godz. 7 było niewielu pasażerów.

Dowiedz się więcej na temat: Akcji | . strajk | podkarpackie | Strajk | pociąg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy