Polacy poszliby na referendum w sprawie szpitali

Prawie dwie trzecie badanych (63 proc.) poszłoby na referendum w sprawie komercjalizacji szpitali - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

55 proc. z nich opowiedziałoby się przeciw komercjalizacji, która może prowadzić do prywatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. 45 proc. respondentów było za takim rozwiązaniem.

Reklama

Sondaż został przeprowadzony 19 października na 500-osobowej grupie dorosłych Polaków.

Dziennik przypomina, że podczas ostatniego posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia posłowie postanowili, że mienie szpitali ma pozostać w rękach publicznych, a spółki, w które zoz-y się przekształcą, będą dzierżawić budynki szpitalne.

"Rz" twierdzi, że w sprawie reformy ochrony zdrowia spotkali się w piątek szef klubu Lewica Wojciech Olejniczak i prezes PSL Waldemar Pawlak. - To były ważne ustalenia - mówi na łamach gazety Olejniczak.

W sobotę Stronnictwo podjęło uchwałę, która mówi, że szpitale powinny pozostać własnością publiczną, w tym samorządową. Ludowcy tłumaczą, że została ona podjęta po to, by dać znać koalicjantowi, że PSL na żadne radykalne rozwiązania w tej sprawie się nie zgodzi.

Dowiedz się więcej na temat: Gfk Polonia | referendum

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje