Polacy są z papieżem

W wielu miastach w kraju wierni od wczesnego rana modlą się w kościołach o zdrowie papieża. Na zakopiańskich Krzeptówkach przez całą noc czuwali turyści i górale.

Coraz więcej osób gromadzi się na ul. Franciszkańskiej w Krakowie. Trwają tam modlitwy za zdrowie Jana Pawła II.

Reklama

O przybycie wiernych pod papieskie okno w krakowskiej Kurii Metropolitalnej i modlitwę za zdrowie Ojca Świętego poprosił metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. - Skoro bywaliśmy w monetach wielkich uniesień, wielkich radości, przyszliśmy także w noc w 1981 roku, pierwszy wieczór po zamachu, to dlaczego nie teraz - zachęcał kardynał.

Od wczorajszego wieczora katolicy w całym kraju modlą się o Jana Pawła II. Przez całą noc i dzisiejszy dzień w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem górale i turyści modlili się w intencji Jana Pawła II. Proszą o "cud zdrowia" dla Jana Pawła II.Sanktuarium na Krzeptówkach to miejsce o szczególnym znaczeniu.

Kościół Matki Bożej Fatimskiej został zbudowany jako wotum dziękczynne za ocalenie życia papieża po zamachu w 1981 r. Jan Paweł II odwiedził sanktuarium w 1997 r. i dokonał konsekracji kościoła. Posłuchaj relacji reportera RMF:

Wierni gromadzą się także w Wadowicach - rodzinnym mieście Karola Wojtyły. Jest tam reporter RMF:

Za papieża modlą się też wierni w klasztorze na Jasnej Górze. Klasztor jasnogórski był zawsze dla papieża miejscem ogromnie ważnym - od najmłodszych lat pielgrzymował do sanktuarium. Także po objęciu stolicy apostolskiej przy każdej okazji i pobycie w kraju starał się, choć na krótko, odwiedzić Częstochowę. Relacja RMF:

W intencji zdrowia papieża modlili się wierni w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, które papież konsekrował 17 sierpnia 2002 roku. Mszę odprawił metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski.

Za zdrowie Jana Pawła II modlono się dzisiaj po południu podczas mszy św. w katedrze na Wawelu. Biskup pomocniczy ks. Józef Guzek wezwał wiernych, by otoczyli papieża "modlitwą i miłością".

Słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pielgrzymek do Polski, wskazujące na wartości ważne w życiu każdego człowieka, przywoływał abp Tadeusz Gocłowski w trakcie nabożeństwa w intencji papieża, które trwa w katedrze w gdańskiej Oliwie.

Tłumy wzięły udział w dzisiejszej mszy św. w intencji Ojca Świętego, która odbyła się w łódzkiej archikatedrze. Do modlitw o zdrowie Jana Pawła II przyłączyła się również łódzka gmina żydowska.

W warszawskiej katedrze polowej dzisiaj po południu rozpoczęła się msza św. w intencji Ojca Świętego z udziałem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i premiera Marka Belki. Mszy przewodniczy biskup polowy gen. bryg. Tadeusz Płoski.

Reporterka INTERIA.PL rozmawiała z mieszkańcami Warszawy, którzy od rana gromadzili się w kościołach, by modlić się za papieża.

- Modlę się o to, żeby wreszcie dano papieżowi spokój, żeby mógł spokojnie i godnie odejść. To już jest naprawdę człowiek bardzo zmęczony i ciężko chory i naprawdę trzeba robić wszystko, żeby zapewnić mu ten spokój. Chociaż to powinniśmy zrobić dla niego, bo on dla nas zrobił bardzo wiele - powiedziała pani Wanda.

- Te modlitwy może nie są samemu papieżowi potrzebne tak jak nam czy światu. Świat potrzebuje modlitwy - mówi pan Władysław. - Czy wszystkich przesłań Jana Pawła II słuchałem trudno mi powiedzieć, ale część jego słów zapamiętałem. Również moje życie jest na pewno trochę lepsze przez jego osobę - dodaje.

- Usłyszałam w telewizji, że są modlitwy za zdrowie papieża w kościele świętej Anny i przyjechałam po prostu . Przyjechałam, żeby się modlić o zdrowie Ojca Świętego. Mnie brak słów, żeby wyrazić, co czuję - wyznaje drżącym głosem pani Barbara.

Dziś w Kolegiacie św. Anny w Krakowie, gdzie Karol Wojtyła był duszpasterzem akademickim, wierni, w większości studenci, podczas mszy świętej modlili się o zdrowie Jana Pawła II.

Karol Wojtyła był duszpasterzem akademickim w kolegiacie - tam spotykał się ze studentami, wygłaszał dla nich rekolekcje.

Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | górale | turyści | Kraków | RMF | rana | Jan Paweł II | papież | PAPIEZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy