Policja zatrzymała 120 kibiców Lazio Rzym

Policja zatrzymała dziś w centrum Warszawy 120 kibiców klubu Lazio Rzym, którzy obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Włochów przewieziono do komisariatów, gdzie zostaną przesłuchani.

- Około godz. 16.20 grupa ponad 100 włoskich kibiców szła w centrum Warszawy przy ulicy Marszałkowskiej. Gdy zobaczyli radiowozy, w stronę policjantów poleciały butelki i kamienie. Niektórzy zaczęli zakładać kominiarki - powiedział Andrzej Browarek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Reklama

Dziś  godzinie 19 na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej rozpoczął się mecz Legii Warszawa z Lazio Rzym w ramach Ligi Europejskiej. W związku z tym na ulicach, głównie w centrum miasta, jest więcej policyjnych patroli.

Grupę kilkunastu włoskich kibiców, którzy przyjechali na mecz z Legią, zatrzymano już w środę w nocy przed jednym z warszawskich hoteli, gdzie doszło do awantury. Policja nie podaje szczegółów tego zdarzenia.

Rewanż za zamieszki we Włoszech?

Po meczu w Rzymie, gdzie 19 września Legia grała mecz z Lazio, włoska prasa podała bilans niepokojów wywołanych przez polskich pseudokibiców: 20 zatrzymanych, ranny jeden policjant i jeden kibic. Według gazet do włoskiej stolicy przyjechało 8 tysięcy fanów Legii.

Włoska prasa pisała wówczas o "rozhukanych pseudokibicach" Legii na ulicach Wiecznego Miasta, podkreślając, że są "jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie". Według mediów cały dzień minął pod znakiem ich utarczek z policją, niepokojów, aktów przemocy. Wymieniano ich chuligańskie wybryki: próba sforsowania ogrodzenia przy Ołtarzu Ojczyzny na Placu Weneckim, rozróby przy Fontannie di Trevi i na Palatynie oraz pod Stadionem Olimpijskim.

Zgodnie z kodeksem karnym kto bierze czynny udział w zbiegowisku, "wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi natomiast do 10 lat pozbawienia wolności.

Zapowiedź meczu Legia-Lazio - kliknij!

Relacja na żywo z meczu Legia-Lazio. Początek o godz. 19 - kliknij!

Relacja na żywo w wersji mobilnej - kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: policja | Warszawa | Lazio Rzym | kibice

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje