Politycy: Twój Ruch się sypie

Twój Ruch się sypie - uważają politycy. Z ugrupowania Janusza Palikota odeszło kilkunastu posłów. Oznacza to, że partia ta ma w tej chwili 15 parlamentarzystów. Każde kolejne odejście posła będzie równało się z tym, że Janusz Palikot straci swój klub parlamentarny.

Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu broni swojej partii i dementuje pogłoski związane ze złym gospodarowaniem finansami.

Zdaniem Jacka Sasina z PIS rozpad partii Palikota zapowiadany był od dawna, a teraz ten proces przyspieszył. Sondaże wskazują na to, że niezależnie od tego, ilu członków będzie liczył klub parlamentarny TR, jest to ostatnia kadencja tej formacji politycznej.

Przyszłości przed Twoim Ruchem nie widzi też minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk z PO. Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa natomiast, że to koniec partii Palikota, bo trzeba innych metod działania przy zdobyciu władzy, a innych przy jej utrzymaniu.

Reklama

W opinii Krzysztofa Gawkowskiego z SLD Janusz Palikot jest już politycznym bankrutem i nic nie wskazuje na to, że postać, która była klaunem polskiej polityki będzie mogła po raz kolejny się odrodzić. 

Wątpliwości, że Twój Ruch ma poważne kłopot, nie ma także minister w kancelarii prezydenta Tomasz Nałęcz.

Po wyborach w 2011 roku ówczesny Ruch Palikota miał 40 mandatów i był trzecią siłą w Sejmie. W piątek rezygnację z Twojego Ruchu złożyli między innymi: Artur Dębski, Armand Ryfiński, Wojciech Penkalski, Wincenty Elsner i Roman Kotliński. Dwóch posłów przeszło do klubu SLD.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy