Reklama

Reklama

Polski Tu-154 może już latać

Tu 154-M o numerze bocznym 102 może latać - jak dowiedziała się TVP Info taką odpowiedź Dowódcy Sił Powietrznych RP wysłali Rosjanie.

W połowie marca Rosyjska Federalna Agencja transportu lotniczego zaleciła przewoźnikom powietrznym wycofanie z eksploatacji Tu-154. Według informacji TVP Info to zalecenie nie dotyczy samolotu, który jest na stanie 36. specpułku.

Reklama

Zarzuty Rosawiacji dotyczyły wad konstrukcyjnych samolotów Tu-154M, ale nie - jak ustaliła TVP Info - wersji LUX - a taką posiada 36. specpułk. W zeszłym tygodniu polscy przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu wszystkich użytkowników tupolewów w Moskwie. Tam zaprezentowano nowe tzw. biuletyny techniczne.

Wg informacji, które przekazali Polsce Rosjanie - Tu-154 M o numerze bocznym 102, który niedawno przechodził generalny remont w Rosji - spełnia wszystkie zawarte w nich rekomendacje.

Dodatkowo MON informowało już wcześniej że polski Tu-154M różni się zasadniczo od innych wersji, ponieważ był modyfikowany i posiada nowoczesną aparaturę.

To oznacza, że uziemiona dotąd maszyna może znów wzbić się w powietrze. Piloci specpułku mogą się na niej szkolić, a wkrótce czeka ją zapowiadany wcześniej eksperyment komisji Jerzego Millera.

Dowiedz się więcej na temat: Rosjanie | TVP Info

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje