"Powinna zapłacić Kancelaria Prezydenta"

Zdaniem wicepremiera Grzegorza Schetyny za czarter samolotu Boeing 737, którym do Brukseli na szczyt UE poleciał Lech Kaczyński, powinna zapłacić Kancelaria Prezydenta.

- A jeżeli Kancelaria ma z tym problem, to powinien zapłacić minister Michał Kamiński - powiedział Schetyna dziennikarzom.

Reklama

W czwartek w TVP Info szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział, że Kancelaria przeanalizuje, kto powinien zapłacić za czarter samolotu. Dopytywany, czy kosztami powinna zostać obciążona Kancelaria Premiera, Kownacki powiedział, że "odpowiedzialność, również finansową, powinny ponieść osoby, które złamały prawo".

W piątek rzecznik PiS Adam Bielan powiedział, że szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski powinien odejść ze stanowiska za odmowę użyczenia prezydentowi rządowego samolotu na podróż do Brukseli i zapłacić za samolot, który prezydencka kancelaria musiała wyczarterować.

- Za czarter powinna zapłacić Kancelaria Prezydenta, inne rozwiązania tej sprawy byłyby dla mnie niezrozumiałe. Minister (Tomasz) Arabski nie zamawiał samolotu, wszyscy zdają sobie z tego sprawę - powiedział Schetyna.

Jak dodał, oczywiste jest, że za samoloty wynajmowane trzeba płacić. - Jeżeli ktoś podejmuje taką decyzję, to musi liczyć się z tym, że to kosztuje. I rachunek zostanie wystawiony Kancelarii Prezydenta - stwierdził Schetyna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje