Reklama

Reklama

Premier: 99 lat temu Polacy obronili całą Europę, wpłynęli na losy świata

- Nasi wspaniali bohaterowie z "Bitwy Warszawskiej" powstrzymali komunistyczne wojska, które szły na Warszawę, Berlin, Paryż. Obroniliśmy wtedy całą Europę, wpłynęliśmy na losy świata - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

Premier bierze w czwartek udział w defiladzie z okazji święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Reklama

W przemówieniu inauguracyjnym paradę przypomniał, że 100 lat temu Polacy chwycili za broń żeby walczyć o wolność. "Z bronią w ręku ukształtowali granicę odradzającej się Polski. Dzięki tamtemu bohaterstwu dzisiaj cieszymy się wolną Polską" - zaznaczył premier.

Jak dodał, "nasi wspaniali bohaterowie z bitwy warszawskiej sprzed 99 lat powstrzymali czerwoną zarazę, komunistyczne wojska, które szły na Warszawę, Berlin, Paryż". "Obroniliśmy wtedy całą Europę, wpłynęliśmy na losy świata" - oświadczył premier.

"Patrząc na ich ofiarę, jesteśmy dziś zobowiązani żeby tamto dzieło wykorzystać. Żeby skorzystać z czasu pokoju, który został nam dany" - dodał Morawiecki.

Premier: Będziemy robili wszystko, żeby polska armia była doskonale uzbrojona

Jako premier chcę obiecać, że będziemy robili wszystko, żeby armia polska była doskonale uzbrojona, a proces jej modernizacji postępował jak najszybciej - zapewniał premier Mateusz Morawiecki w Katowicach przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego.

"Dziękując panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, zwierzchnikowi sił zbrojnych za dbałość o armię polską, chcę też obiecać jako premier Rzeczpospolitej Polskiej, że będziemy robili wszystko, żeby armia polska we współczesnych czasach była doskonale uzbrojona, żeby proces jej modernizacji postępował jak najszybciej, bo wiemy doskonale, że dzisiejszy wróg czasami nie staje z otwartą przyłbicą, czasami są to zagrożenia hybrydowe" - mówił Morawiecki.

"Dlatego modernizacja polskiej armii obejmuje również te dziedziny, które właśnie polegają na najnowocześniejszym uzbrojeniu, na walce w cyberprzestrzeni i mamy tutaj coraz lepsze osiągnięcia, coraz doskonalsze sprzęty i broń" - dodał premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy