Premier: Dymisja Gowina nie zagrozi większości w Sejmie

Premier Donald Tusk uważa, że zdymisjonowanie Jarosława Gowina ze stanowiska ministra sprawiedliwości nie zagrozi większości w parlamencie. - Moim zadaniem, jako szefa partii i rządu, jest dbałość o to, by nie utracić większości - podkreślił Tusk.

- Moje kalkulacje dotyczą i sprawności rządu, jak i stabilności politycznej, o którą w Polsce nie jest tak łatwo w ostatnich 20 latach. Kilka dni namysłu i refleksji było poświęconych temu, aby zapewnić trwałość koalicji, pewną większość w parlamencie. Wydaje mi się, że ta dymisja, niezależnie od planów Gowina, nie doprowadzi do złamania większości w parlamencie - powiedział Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Szef rządu zaznaczył, że "zagwarantowanie większości ma znaczenie w każdej tego typu decyzji". Podkreślił, że Gowin "nigdy nawet nie dawał do zrozumienia, żeby chciałby opuścić PO w przypadku dymisji".

Reklama

- Już poprzednio długo dyskutowaliśmy na temat jego przyszłości w rządzie. Minister Gowin wprost deklarował, że jego miejsce jest w PO - powiedział Tusk.

Premier dodał, że "wolałby, aby ludzie, którzy nawet czasami przesadzają w ekspresji i mają w różnych sprawach różne od niego poglądy, byli w PO".

 

 

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | dymisja | Jarosław Gowin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje