Premier: Losy Polski rozstrzygną się między wizją PiS i PO

Konwencja Krajowa PO nie przez przypadek odbędzie 29 czerwca, w dniu, w którym będzie się też odbywał kongres PiS - przyznał premier Donald Tusk. Losy Polski w najbliższych latach będą się rozstrzygały między wizją PiS i Platformy Obywatelskiej - powiedział.

- Nigdy tego nie ukrywałem i jestem o tym nadal przekonany, że losy Polski, także w najbliższych latach będą się rozstrzygały między wizją PiS i Platformy, tym co prezentuje Platforma i tym, co prezentuje PiS - mówił premier w piątek dziennikarzom. "Każdy, kto się ubiega o zaszczyty, władze, o możliwości działania, musi mieć gotowość do konfrontacji własnych poglądów (...) również z najpoważniejszym, najmocniejszym konkurentem, jakim jest oczywiście PiS".

Reklama

Premier przyznał, że termin 29 czerwca - kiedy zgodnie z ustaleniem czwartkowego zarządu PO ma się odbyć Konwencja Krajowa PO - nie jest przypadkowy. - Zależało nam na tym, żeby to było możliwie szybko, a ten dzień szczególnie jest trafną datą - dlatego że nasza największa konkurencja (PiS) właśnie tego dnia ma własny zjazd" - powiedział Tusk.

29 czerwca PiS organizuje w Katowicach Kongres Programowy.

Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje