Reklama

Reklama

Premier spotkał się z prymasem

W siedzibie prymasa Polski Józefa Glempa odbyło się dzisiaj wieczorem spotkanie kardynała z premierem Leszkiem Millerem. Było to pierwsze spotkanie premiera Millera z prymasem. Rozmowa trwała ponad godzinę. Premier Miller z prymasem Glempem rozmawiali między innymi o bezrobociu i przystąpieniu Polski do UE. Jak powiedział prymas, Leszek Miller podzielił się z nim także wrażeniami z pobytu w Watykanie i opowiadał o spotkaniu z papieżem.

Poruszane były również kwestie interesujące obie strony, m.in. pomoc ludziom dotkniętym skutkami ciężkiej zimy.

Reklama

- Rozmawialiśmy o bezrobociu, które w Polsce jest bardzo duże, i o liście Episkopatu w tej kwestii. Chcemy ten problem widzieć szerzej, borykać się z nim, by człowieka nie zostawić samego, ale ciągle ożywiać nadzieję - powiedział prymas.

Ksiądz prymas poinformował również, że wiele uwagi poświęcono wznowieniu rozmów komisji mieszanej Episkopatu i rządu, zwłaszcza w kontekście ostatniej zmiany rządu.

- One istnieją, ale nastąpił czas, aby te rozmowy ożywić i prowadzić je dalej oraz podjąć tematykę, jaka istnieje między Kościołem i państwem - mówił prymas. Podkreślił też, że wiele uwagi poświęcono Unii Europejskiej, zwłaszcza że - jak powiedział - "ze strony Kościoła były wypowiedzi w tej kwestii, a państwo jest tym bardzo zainteresowane".

Premier po spotkaniu powiedział, że nie ma wiele do dodania, gdyż - jak zaznaczył - "ksiądz prymas dokładnie zreferował kwestie, które były poruszane". - Poinformowałem księdza prymasa o zamiarach rządu dotyczących działań na rzecz pomocy najbardziej poszkodowanych przez zimę. Poinformowałem także o sytuacji gospodarczej kraju i o zamierzeniach, jakie rząd będzie w tej kwestii podejmował - powiedział Miller. Zapytany, czy Kościół będzie namawiał do udziału w referendum na temat przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, prymas powiedział, że "namawianie nie jest ani polityczne, ani kościelne".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy