Premier: Walka z bezrobociem na Dolnym Śląsku jest skuteczna

Skuteczna walka z bezrobociem w woj. dolnośląskim jest bardzo widoczna - mówiła w poniedziałek premier Ewa Kopacz na Dolnym Śląsku. To województwo przoduje, jeśli chodzi o spadek liczby osób poszukujących pracy w skali roku - powiedziała szefowa rządu.

Premier na briefingu prasowym w Głogowie podkreśliła, że zmniejsza się liczba osób poszukujących pracy, co - jak mówiła - "rozkłada się bardzo równomiernie na całą Polskę". Wśród województw, w których jest zdecydowanie mniej poszukujących pracy, Kopacz wymieniła: dolnośląskie, opolskie i wielkopolskie.

Reklama

"To dolnośląskie województwo, które dziś odwiedzam, przoduje jeśli chodzi o spadek osób poszukujących pracy w skali roku. Ten spadek wynosił 20,6 proc. Czyli dziś taka skuteczna walka z bezrobociem przede wszystkim tu, na Dolnym Śląsku, jest dla nas bardzo widoczna i bardzo cenna" - powiedziała szefowa rządu.

Odniosła się do danych Głównego Urzędu Statystycznego, który podał w ubiegłym tygodniu, że w czerwcu 2015 r. w Polsce było zarejestrowanych 1 mln 622 tys. 300 bezrobotnych, czyli 10,3 proc. czynnych zawodowo.

Kopacz powiedziała, że szczegółowe dane opublikowane przez GUS "troszkę się różnią" od tych pochodzących z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. "Jeśli chodzi o bezrobocie, ja (...) - będąc w Małopolsce - mówiłam, że stopień bezrobocia w czerwcu to 10,4. GUS podał 10,3 - czyli 0,1 punktu procentowego mniej. To jest dobra informacja" - powiedziała premier.

W połowie lipca w Nowym Sączu premier poinformowała, że na koniec czerwca stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,4 proc. i - jak mówiła - "to po raz pierwszy tak niska stopa bezrobocia od roku 2001". 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje