Reklama

Reklama

Prezes PiS: To zaszczyt bronić marszałka Kuchcińskiego

"Jest dla mnie zaszczytem i wielką przyjemnością, że mogę bronić człowieka tak uczciwego, tak prostej drogi, jak marszałek Marek Kuchciński " - powiedział z sejmowej mównicy lider PiS Jarosław Kaczyński. Sejm odrzucił w poniedziałek wniosek PO o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka.

Kaczyński, rozpoczynając wystąpienie w debacie nad wnioskiem PO o odwołanie marszałka, zastanawiał się, kogo Platforma chce odwołać: marszałka Kuchcińskiego, czy jego. "Z przemówienia posła PO Tomasza Lenza wynikało, że raczej mnie" - podkreślił.

Kaczyński ocenił, że w ciągu ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL, "Platforma Obywatelska nie ukrywała, że jej celem jest anihilacja jedynej realnej opozycji, czyli PiS". Dodał, że za czasów rządów PO było pięciu marszałków Sejmu. "Jeden z nich zachowywał się mniej więcej przyzwoicie. Siedzi tutaj, naprzeciw mnie, marszałek (Grzegorz) Schetyna. Cała reszta to było jedno, wielkie nieszczęście. Nieszczęście polskiej demokracji" - powiedział. 

Reklama

Prezes PiS zaznaczył, że Stefan Niesiołowski (PO) jako wicemarszałek Sejmu "nieustannie obrażał przedstawicieli opozycji" przemawiających z trybuny sejmowej". Kaczyński uznał, że był to przejaw "socjotechniki dyskredytacji opozycji, pokazywania, że jest niepełnoprawna, że nie powinna istnieć".

Kaczyński w tym kontekście wspomniał też wypowiedzi b. polityka PO Janusza Palikota. "Tego rodzaju bohaterów akcji dyfamacyjno-dyskredytacyjnej było dużo więcej. Łamanie regulaminu było nagminne" - oświadczył.

"Nie macie moralnego prawa, żeby tutaj cokolwiek w tych kwestiach mówić, by te kwestie stawiać, by zgłaszać wniosek o odwołanie pana marszałka" - zwrócił się Kaczyński do posłów PO

"To zaszczyt bronić marszałka"

Kaczyński podkreślił na sejmowej mównicy, że Kuchciński to "człowiek, który szedł prostą drogą, przez cały czas przeciw temu wszystkiemu, co wy reprezentujecie, przeciwko złu, przeciwko demoralizacji, przeciwko aferom".

"Jest dla mnie zaszczytem i wielką przyjemnością, że mogę bronić człowieka tak uczciwego, tak prostej drogi, jak marszałek Marek Kuchciński " - powiedział w Sejmie lider PiS.

"Powtarzam, marszałek nie zostanie odwołany, będziemy przeciwko temu" - oświadczył.

Marszałek zostaje

Sejm odrzucił w poniedziałek wniosek PO o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka. Za odwołaniem Kuchcińskiego opowiedziało się 169 posłów, przeciw było 234, wstrzymało się 28 posłów. Większość bezwzględna konieczna do pozbawienia Kuchcińskiego funkcji marszałka wynosiła 216 głosów. Klub PO złożył swój wniosek pod koniec lipca - na ostatnim przed przerwą wakacyjną posiedzeniu.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje