Reklama

Reklama

Prezydent: Rok 2012 dla wojska nie był łatwy, ale był dobry

Prezydent Bronisław Komorowski, który uczestniczył w środę w dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych, ocenił, że rok 2012 dla wojska nie był łatwy, ale był dobry. Zapowiedział realizację strategii budowania armii w celu wzmacniania zdolności obronnych kraju.

W jego ocenie w ubiegłym roku zapadły istotne decyzje porządkujące kierunek zmian i rozwoju sił zbrojnych zgodnie ze strategia przyjętą przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. - Udało się utrzymać mechanizm finansowania, który stwarza szansę na pogłębioną modernizację sił zbrojnych  - powiedział Komorowski. Przypomniał, że Polska każdego roku przeznacza 1,95 proc. PKB na obronność.

Reklama

Prezydent dodał, że jest zwolennikiem odejścia od koncepcji rozwoju polskich sił zbrojnych opartej na polityce misji ekspedycyjnych. - Tego typu strategia jest błędna. Dlatego będziemy realizowali strategię budowania polskich sił zbrojnych pod kątem wzmacniania zdolności do obrony własnego terytorium, ale również do możliwości wypełnienia zobowiązań Polski z tytułu planów natowskich, które dotyczą naszego terytorium  - powiedział Komorowski.

Zwierzchnik sił zbrojnych uczestniczył wraz z premierem Donaldem Tuskiem w Warszawie w dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych. Główne tematy spotkania to reforma dowództw, redukcja sił w Afganistanie i modernizacja armii.

Dowiedz się więcej na temat: Bronisław Komorowski | wojsko | armia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy