Problemy z noclegami nad Bałtykiem

O rozsądek apelują do turystów właściciele nadmorskich pensjonatów i pracownicy punktów informacji turystycznej. Proszą, by nie przyjeżdżać tam bez rezerwacji. Grozi to noclegiem pod chmurką, ponieważ ośrodki wczasowe, hotele i kwatery prywatne pękają w szwach.

Prócz słonecznej pogody, nad Bałtyk Polaków pcha także obawa przed wyjazdami w - niespokojny ostatnimi czasy - świat. Poza tym ceny są mimo wszystko wciąż są dużo niższe, niż w zagranicznych kurortach. Turyści boją się też nieuczciwych biur podróży.

Reklama

To wszystko sprawia, że o noclegu można tylko pomarzyć np. w Ustce, Łebie, Władysławowie czy Jastrzębiej Górze. Turyści dosłownie walczą o każde wolne łóżko.

Wszystko za sprawą spontanicznych wyjazdów; urlopowa euforia przysłania rzeczywistość. Wiele osób nie zastanawia się, czy znajdzie nocleg, i dopiero po przyjeździe na miejsce zastanawia się, co robić dalej, nie mając noclegu.

Wtedy pozostaje nocleg w samochodzie, lub wędrówka od kurortu do kurortu.

- Polski turysta zawsze był specyficzny. Myśli, że tak naprawdę wszystko jest dla niego, że to on "jest Bogiem" - mówi Aleksandra Chrzanowska, kierownik Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

Nad Bałtykiem tłoczno, a na drugim krańcu Polski ze znalezieniem noclegu nie ma problemów. Górale czekają na turystów już przy wjeździe do Zakopanego. Posłuchaj relacji reportera RMF Macieja Pałahickiego:

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: problemy | Bałtyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje