Prognoza na 11 i 12 października

Głęboki niż znad Morza Norweskiego obejmuje Europę północno-zachodnią, w zasięgu niżu są także północno- wschodnie i południowo-zachodnie krańce kontynentu. Nad pozostałą częścią dominuje rozległy wyż z ośrodkami nad Alpami, Podolem i Morzem Tyrreńskim. Polska pozostaje w zasięgu tego wyżu w ciepłym powietrzu napływającym z południowego zachodu - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie 1018 hPa i spada.

Reklama

W sobotę po porannych mgłach i zamgleniach na ogół pogodnie, tylko na południowym wschodzie kraju więcej chmur i możliwe opady mżawki. Temp. maks. od 14 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo- zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem miejscami mgły i zamglenia. Temp. min. od 6 st. lokalnie na Pogórzu do 10 st. na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowo-zachodni.

W niedzielę w dzień pogodnie, tylko początkowo na południowym wschodzie kraju, a po południu na północy, więcej chmur i pod wieczór przelotny deszcz możliwy na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie. Rano miejscami utrzymujące się mgły. Temp. maks. od 15 st. na północy do 20 st. lokalnie na południu. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, zachodni.

W Warszawie w sobotę na ogół pogodnie. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Możliwa mgła. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W niedzielę w dzień pogodnie, tylko rano mglisto. Temp. maks. 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy