Reklama

Reklama

Prognoza na 31 sierpnia i 1 września

Europa wschodnia i zachodnia pozostają pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Od Morza Norweskiego przez Skandynawię po Bałkany rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia. Polska pozostaje w zasięgu wyżu znad Ukrainy, w tej samej chłodniej masie powietrza pochodzenia arktycznego - informuje IMiGW.

Ciśnienie początkowo bez większych zmian, później zacznie powoli spadać. Dziś w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa.

Reklama

W niedzielę będzie w kraju słonecznie, tylko na Mazurach i Podlasiu okresami pochmurno i możliwy przelotny deszcz. Temp. maks. od 18°C na Suwalszczyźnie do 24°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmiennych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach północno- wschodnich możliwy słaby deszcz. Miejscami na wschodzie utworzą się mgły. Temp. min. od 8°C na Podlasiu do 13°C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmiennych.

W poniedziałek pogodnie, tylko na zachodzie i Pomorzu wzrost zachmurzenia i miejscami przelotne opady deszczu, a po południu lokalne burze. Temp. maks. od 20°C na Suwalszczyźnie do 26°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas burz porywisty, południowo-wschodni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje