Reklama

Reklama

Prognoza pogody: Wrócą upały. Nawet 33 stopnie Celsjusza

Już niedługo do Polski powrócą ponad 30-stopniowe upały. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Zobacz szczegółową prognozę pogody!

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa i zachodnie krańce Skandynawii są w zasięgu wyżu z centrami nad Atlantykiem i Morzem Norweskim. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem układów niżowych oraz towarzyszących im frontów atmosferycznych. 

Reklama

Pogodę nad przeważającym obszarem Polski kształtuje niż z ośrodkiem nad Bałtykiem oraz związany z nim chłodny front atmosferyczny. Południowy zachód kraju jest w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Wtorek i środa, 16-17 lipca

We wtorek w całej Polsce sporo chmur, z chwilowymi przejaśnieniami. Synoptycy prognozują burze z piorunami i przelotne opady deszczu w przeważającej części kraju. Ominą one jedynie zachodnie i południowo-zachodnie regiony. Wiatr umiarkowany. W czasie burz porywy do 70 km/h.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni Celsjusza na północy, przez 20-21 stopnie na przeważającym obszarze kraju, do 22-23 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

W środę temperatury nieco wzrosną. Jednak nadal nad Polską będzie sporo chmur. Na więcej chwil ze słońcem mogą liczyć mieszkańcy Małopolski. W pasie od północy, przez centrum, wschód i południowo-wschodnie regiony kraju przejdą burze. Możliwe też przelotne opady deszczu. 

Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na Pomorzu i Podlasiu, przez 21-22 stopni na południowych-wschodzie, do 23-24 stopni w centrum i na zachodzie kraju. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje