Prokurator znów popełnił przestępstwo

Warszawski prokurator Krzysztof W. ponownie zatrzymany - dowiedział się RMF FM. Pierwszy raz zatrzymano go w ubiegłym tygodniu, gdy przyjął 300 tys. złotych kontrolowanej łapówki. Nie można go było jednak aresztować, bo chroni go immunitet.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali warszawskiego prokuratora wraz ze wspólnikiem w nocy. Według policji, prokurator chciał wręczyć korzyść majątkową i złożyć obietnicę wręczenia kolejnej łapówki w zamian za nieuchylanie mu immunitetu.

Reklama

- Funkcjonariusze CBŚ podali się za pełnomocników jednego z posłów i przyjęli korzyść od prokuratora - powiedział naczelnik wydziału prasowego KGP podkom. Sławomir Weremiuk.

Tydzień temu prokurator był już zatrzymany w związku z podejrzeniem korupcji, a Sąd Dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym uchylił mu w czwartek immunitet. Chciała tego warszawska prokuratura apelacyjna, by postawić mu zarzut przyjęcia łapówki o znacznej wartości. Grozi za to od 2 do 12 lat więzienia. Prokurator miał prawo odwołać się od nieprawomocnej decyzji sądu.

Także w tej sprawie, aby przedstawić Krzysztofowi W. zarzuty, prokuratura musi skierować wniosek o uchylenie mu immunitetu. Według źródeł PAP prokurator został już zwolniony do domu.

Sprawę Krzysztofa W. przejmuje Prokuratura Apelacyjna w Łodzi. Informację tę potwierdził rzecznik prokuratury Wojciech Górski. Dodał jednocześnie, że nie będzie obecnie udzielał informacji w tej sprawie.

W ubiegły wtorek Krzysztofa W. zatrzymało CBŚ, mając informacje, że za łapówki oferował uchylenie aresztu lub przerwy w karze. Tuż przed zatrzymaniem prokurator przyjął od podstawionych funkcjonariuszy 300 tys. zł za obietnicę wypuszczenia na wolność podejrzanego o handel narkotykami.

Prokuratorów, tak jak sędziów oraz parlamentarzystów, chroni immunitet, który trzeba uchylić, by móc stawiać im zarzuty czy żądać tymczasowego aresztowania. Prokuratura będzie mogła stawiać zarzuty, gdy decyzja o uchyleniu immunitetu się uprawomocni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje