PSL chce przeprosin od Hofmana za "oszczerczą i podłą" wypowiedź

Politycy PSL złożyli do sądu pozew przeciwko rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi o ochronę dóbr osobistych za - jak mówią - "oszczerczą i politycznie podłą" wypowiedź o związkach PSL z biznesem. PSL chce przeprosin i wpłaty 10 tys. złotych na WOŚP.

- PSL wniosło pozew przeciwko Hofmanowi o naruszenie dobrego imienia. Poseł Hofman stwierdził istnienie związku PSL z firmami robiącymi biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt - powiedział rzecznik ludowców Krzysztof Kosiński w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie. Jak podkreślił, to nieprawdziwa i "bezprawna wypowiedź, która narusza dobre imię PSL".

Chodzi o wypowiedź Hofmana z 20 stycznia 2014 roku w TVP Info. Polityk PiS mówiąc o PSL, powiedział: "To było kilka firemek, związanych z PSL, które chciały robić sobie biznes na niehumanitarnym zabijaniu zwierząt i nie miały nic wspólnego z interesem wsi".

Reklama

PSL domaga się od Hofmana m.in. zamieszczenia na jego koszt na antenie TVP Info oświadczenia przepraszającego PSL oraz zasądzenia od niego 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Mówimy dość oszczerstwom głoszonym przez polityków PiS, które mają nas oczernić w oczach społeczeństwa i wyborców, mówimy dość tanim, populistycznym chwytom polityków PiS, mówimy dość PiS-owskiej obłudzie i graniu na emocjach, mówimy dość sianiu politycznej nienawiści - oświadczył Kosiński. Jak dodał, na słowa Hofmana o związkach PSL z biznesem nie ma "absolutnie" żadnych dowodów.

Na razie nie udało się skontaktować z Hofmanem.

Dowiedz się więcej na temat: Adam Hofman | Polskie Stronnictwo Ludowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy