Rafał Dutkiewicz prezydentem RP?

Aż jedna czwarta Polaków rozważyłaby poparcie Rafała Dutkiewicza, gdyby obecny prezydent Wrocławia zdecydował się na start w wyborach na prezydenta RP - wynika z sondażu "Pentora" na zlecenie "Wprost".

Mniejszym poparciem cieszyłaby się ewentualna partia założona przez Dutkiewicza i byłego posła PO Jana Rokitę. Jej poparcie rozważa co piąty badany.

Reklama

Obaj politycy razem z byłym posłem PiS, a dziś niezrzeszonym Kazimierzem Ujazdowskim założyli na razie portal PolskaXXI.pl. Ma on być miejscem, w którym spotykają się osoby o poglądach konserwatywnych. Rokita podkreśla, że nie jest to zalążek nowej partii, a on sam wycofuje się z aktywnego życia publicznego.

Gdyby Rafał Dutkiewicz, obecny prezydent Wrocławia, zdecydował się wystartować w wyborach na prezydenta Polski, to czy rozważyłbyś poparcie jego kandydatury? Tak 25,8 proc. Nie 35,1 proc. Nie wiem 39,1proc.

Gdyby w wyborach parlamentarnych wystartowała partia założona przez Rafała Dutkiewicza i Jana Rokitę, to czy rozważyłbyś jej poparcie? Tak 20,5 proc. Nie 57,9 proc. Nie wiem 21,6 proc.

O sprawie także w najbliższym wydaniu tygodnika "Wprost", w sprzedaży od poniedziałku, 14 kwietnia.

Dowiedz się więcej na temat: wprost | Dutkiewicz | prezydent

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje