Rafalska: Pogarda dla polskich rodzin w wykonaniu Nowoczesnej trwa w najlepsze

"Buta i pogarda dla polskich rodzin w wykonaniu Nowoczesnej trwa w najlepsze" - napisała na Twitterze szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, odnosząc się do wypowiedzi posła tej partii Pawła Kobylińskiego. Powiedział on, że świadczenia w ramach programu "Dobry Start" to "ochłap".

"Według posła @P_Kobylinski 1,4 mld zł dla 4,6 miliona uczniów to ochłap. Wcześniej pomysł zabrania 500+, teraz krytyka świadczenia #DobryStart. Buta i pogarda dla polskich rodzin w wykonaniu @Nowoczesna trwa w najlepsze" - napisała na Twitterze szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Reklama

W ten sposób odniosła się do wypowiedzi Pawła Kobylińskiego z Nowoczesnej, który na antenie TVP Info krytycznie wypowiedział się o programie.

"Wydaje mi się, że ten cały program, który na tę chwilę realizuje pan premier Morawiecki, to jest program 'drożyzna plus'" - mówił Kobyliński. "Wystarczy zobaczyć, jakie mamy ceny w sklepach, jak wszystko rośnie do góry, a to jest napędzane przez inflację, przez wzrost cen, przez nowe, przede wszystkim, podatki, jakie zostały nałożone i daniny, jakie zostały nałożone na Polaków. I te daniny są wypłacane Polakom w ramach jakiegoś ochłapu, np. jak 300 zł na wyprawkę, a przecież można by obniżyć VAT itd., to zresztą myśmy proponowali" - powiedział polityk Nowoczesnej.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci. Przysługuje do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia, w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

Świadczenie z programu "Dobry start" może się łączyć ze świadczeniem wypłacanym z programu "500 plus". Nie przysługuje jednak "z urzędu" - jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej. Wnioski można składać do 30 listopada.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje