RMF: Czas na oddanie nagród minął. Zestawienia przelewów nie ma

Do północy ministrowie i wiceministrowie rządu PiS mieli przekazać na cele społeczne - do Caritasu - pieniądze, które dostali w ramach nagród. Tak nakazał lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin obiecał, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ujawni te informacje. Tak się nie stało.

Wbrew obietnicy ministra Sasina, na stronie kancelarii premiera nie ma zestawienia przelewów do Caritasu. Nie ma więc pewności, kto spełnił polecenie prezesa PiS i przekazał pieniądze. 

Reklama

Jak informuje reporter RMF FM Mariusz Piekarski, minister Sasin od kilku dni milczy w tej sprawie. Jego telefon najczęściej odbiera asystent z tym samym przekazem, że "szef jest bardzo zajęty". - Jeszcze nie wrócił ze spotkania, także czekam na niego w kancelarii - usłyszał reporter RMF FM. Wieczorem jednak także asystent przestał odbierać telefon. 

Dziennikarz RMF FM zapytał więc o sprawę nagród szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. - Już dosyć o tych nagrodach - odpowiedział jednak polityk.

Wczoraj gościem Porannej rozmowy w RMF FM był minister kultury Piotr Gliński. Dopytywany o sprawę powiedział: - Społeczeństwo nie zaakceptowało tych nagród. Przeznaczyliśmy je na cele charytatywne. I dodał: - Mam nadzieję, że wszyscy. 

Gość Roberta Mazurka dopytywany, czy jego przelew już poszedł, początkowo unikał odpowiedzi, a potem stwierdził: - Tak. To było ponad 70 tysięcy złotych z ogonkiem.


Dowiedz się więcej na temat: nagrody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje