Reklama

Reklama

RMF FM: Błąd w nowych dowodach osobistych z chipem

Nawet kilka tysięcy nowych dowodów osobistych z chipem mogło zostać wyprodukowanych z błędem. Jak ustalił reporter RMF FM, produkcja dokumentów została na pewien czas wstrzymana, a dokumenty - decyzją ministra cyfryzacji - unieważnione.

Niewielka część dowodów z błędem została jednak wysłana do obywateli.

Reklama

Według informacji uzyskanych przed reportera RMF FM - błąd wykryto w warstwie elektronicznej, czyli w tym, co zostało zapisane w mikroprocesorach.

Dokumenty nie zawierały wszystkich elektronicznych funkcjonalności. Nie miały m. in. wszystkich certyfikatów i podpisów osobistych, mimo że wnioskodawcy o to prosili.

Z ustaleń RMF FM wynika, że problem dotyczył wniosków składanych online.

Informacje o wstrzymaniu produkcji dowodów potwierdziło Centrum Personalizacji Dokumentów MSW. Z kolei resort cyfryzacji zapewnił, że błąd wykryto na etapie kontroli jakości. 

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że kilkadziesiąt dowodów z błędem trafiło do gmin, a pula unieważnionych przed dostarczeniem dokumentów to kilka tysięcy. 

Część gmin alarmuje także, że dokumenty, które zostały unieważnione, mimo że nie dotarły do gmin - w systemie mają adnotację "wydane".

Mariusz Piekarski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje