Reklama

Reklama

RMF FM: Kolejne kłopoty z oświadczeniem majątkowym ministra Szyszki

Minister środowiska Jan Szyszko może mieć kolejne kłopoty z oświadczeniem majątkowym. Wszystko za sprawą włamania do jego domu w Tucznie w Zachodniopomorskiem. Jak dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM, złodziej skradł ministrowi cenną kolekcję poroży, która nie została uwzględniona w jego oświadczeniu. CBA przeanalizuje, czy szef resortu środowiska miał obowiązek wpisać kolekcję do tego dokumentu.

Po włamaniu wartość skradzionych sześciu poroży minister wstępnie wycenił na 13 tysięcy złotych. Nie ma jednak po nich śladu w jego oświadczeniu majątkowym, a do tego dokumentu trzeba wpisywać mienie ruchome o wartości powyżej 10 tysięcy zł. W jego oświadczeniu widnieje jedynie samochód Dacia Dokker z 2015 roku. 

Reklama

Agenci CBA sprawdzą więc, czy minister miał obowiązek wpisać do oświadczenia majątkowego kolekcję poroży. Agenci skontrolują, czy szef resortu miał te trofea przed sporządzeniem ostatniego oświadczenia majątkowego. 

Z pewnością będą też weryfikować wartość tej kolekcji na dzień podpisania zeznania majątkowego, czyli na 26 kwietnia tego roku. Może się bowiem okazać, że od tego czasu do dziś, gdy minister wycenił straty po włamaniu, ta wartość się zmieniła.

Trzeba też będzie ustalić, czy sześć poroży należy traktować jako kolekcję, czy może jako pojedyncze trofea.

Jak przypomina jednak reporter RMF FM, w oświadczeniach majątkowych w rubryce "mienie ruchome o wartości powyżej 10 tysięcy złotych" inni posłowie wpisywali między innymi kolekcje książek, znaczków, czy komplet mebli.

Agenci CBA już teraz prześwietlają oświadczenie Szyszki. Powodem jest sam budynek w Tucznie, który minister określił w dokumencie jako "stodołę", natomiast to budynek "laboratoryjno-mieszkalny", wart kilkaset tysięcy złotych. To właśnie z niego 43-letni nietrzeźwy mężczyzna skradł poroża.

Złodziej został już zatrzymany - dziś usłyszy zarzuty. Drogocenną kolekcję myśliwskich trofeów udało się odzyskać.

(abs)   

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy