RMF: Pierwsza skarga na uchwałę KRS w sprawie nowych sędziów SN

​Jest pierwsza skarga na uchwałę Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie nowych sędziów Sądu Najwyższego. Jak ustalił dziennikarz RMF Tomasz Skory, do Naczelnego Sądu Administracyjnego złożono wniosek o unieważnienie konkursu wraz z wnioskiem o zabezpieczenie, czyli wstrzymanie trwającej procedury.

Uchwałę zaskarżył jeden z kandydatów odrzuconych przez Krajową Radę Sądownictwa, który wnosi o zatrzymanie m.in. przekazania uchwał KRS prezydentowi.

Reklama

Co istotne, wniosek o zabezpieczenie "ze względu na ważny interes wymiaru sprawiedliwości" złożony został właśnie jeszcze przed ich przekazaniem, by uniemożliwić powołanie sędziów w trybie niezgodnym - zdaniem skarżącego - z prawem.

Towarzyszące wnioskowi uzasadnienie drobiazgowo, na ponad 100 stronach przedstawia wszystkie zastrzeżenia do procedury powoływania sędziów Sądu Najwyższego. Skarżący wnosi o podjęcie przez sąd decyzji o zablokowaniu mianowania sędziów Sądu Najwyższego najpóźniej w ciągu 7 dni.

Naczelny Sąd Administracyjny wniosek do rozpatrzenia przyjął dziś po południu i teraz od niego zależą losy powołań do Sądu Najwyższego.

Tomasz Skory

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje