RMF: Policyjni związkowcy rozmawiają z szefostwem MSWiA

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji do stołu rozmów siedli związkowcy służb mundurowych i kierownictwo resortu. Związkowcy czekają na przełomowe propozycje. Od wyniku negocjacji zależy dalsze postępowanie funkcjonariuszy.

Rozmowy odbywają się w siedzibie MSWiA. W delegacji są przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. W negocjacjach nie biorą za to udziału strażnicy więzienni i Służba Celna, bo podlegają ministrowi sprawiedliwości.

Reklama

Na początku spotkania związkowców zaskoczyła informacja o tym, że szef MSWiA zaprosił na rozmowy szefów wszystkich protestujących służb. - Nie wiedzieliśmy tego - mówi jeden z liderów protestu Rafał Jankowski.

Dodał, ze obecnie w rozmowach piłeczka jest po stronie Joachima Brudzińskiego. Nie zdradzając strategii negocjacyjnej, powiedział dziennikarzowi RMF FM, że związkowcy nie zamierzają odpuszczać swoich postulatów i liczą, że to minister pójdzie na ustępstwa.

Według szefa NSZZ policjantów, dotąd rozmowy wyglądały tak, że ministerstwo przedstawiało projekty porozumień, a oni musieli się do nich odnosić. - Ten sposób negocjacji musi się dziś zmienić - podkreślił Jankowski.

Krzysztof Zasada

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje