RMF: Wiceszef Biura Analiz Sejmowych zwolniony

Negatywnie opiniował rządowe projekty - właśnie stracił pracę. ​Wicedyrektor Biura Analiz Sejmowych został zwolniony na miesiąc przed objęciem emerytalnym okresem ochronnym - dowiedział się reporter RMF FM. Dr Jakub Borawski, z którym Kancelaria Sejmu rozwiązała umowę, pracował w parlamencie ponad 20 lat. Od ponad dziesięciu kierował Wydziałem Analiz Prawa Europejskiego i Międzynarodowego.

Kancelaria Sejmu odmawia udzielenia jakichkolwiek informacji w tej sprawie, zasłaniając się ustawą o dostępie do informacji publicznej i prawem pracowników Biura Analiz do zachowania prywatności.

Reklama

Po pytaniach dziennikarza RMF FM Grzegorza Kwolka w tej sprawie, dr Jakub Borawski zniknął ze spisu kierownictwa Biura Analiz na stronie internetowej Kancelarii Sejmu.

Według informacji reportera, jednym z powodów rozwiązania umowy miały być negatywne opinie Biura Analiz dotyczące dwóch ustaw - "Apteka dla aptekarza" i ustawy umożliwiającej niekontrolowaną wycinkę drzew, podpisane przez doktora Borawskiego.

Grzegorz Kwolek 

Sprostowanie

19 czerwca 2017 r. portal interia.pl poinformował, że jednym z powodów rozwiązania umowy o pracę z wicedyrektorem Biura Analiz Sejmowych miały być negatywne opinie Biura Analiz dotyczące dwóch ustaw - "Apteka dla aptekarza" i ustawy umożliwiającej niekontrolowaną wycinkę drzew, podpisane przez wicedyrektora Jakuba Borawskiego. W rzeczywistości osoba ta nie sporządzała ani nie weryfikowała opinii prawnych, w tym tych wymienionych w artykule, a jedynie je formalnie akceptowała, co jest tylko elementem służbowej procedury doręczania opinii Marszałkowi Sejmu.

Centrum Informacyjne Sejmu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje