Reklama

Reklama

RMF: Z CBA wyprowadzono ponad dziewięć milionów złotych. Zawiadomienie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadamia prokuraturę w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego dyrektora finansów tej służby - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Chodzi o sprawę wyprowadzenia pieniędzy z CBA przez jedną z kasjerek.

Analiza sytuacji przeprowadzona w CBA wskazała, że są podstawy, by sądzić, że były dyrektor biura finansów nie dopełnił swych obowiązków. Zarzut, za jaki powinien odpowiedzieć to - jak wynika z zawiadomienia - przestępstwo urzędnicze, ale kwalifikowane. 

Reklama

Chodzi o konstrukcję niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Tu mowa o korzyści innej osoby, czyli kasjerki. 

Kobieta od 2016 roku wynosiła z CBA różne kwoty. W sumie - jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada - prawie dziewięć i pół miliona złotych. 

Tymi pieniędzmi miała grać w zakładach bukmacherskich. Jeszcze nie wiadomo, która prokuratura zajmie się zawiadomieniem w sprawie jednego z najbliższych współpracowników Mariusza Kamińskiego jeszcze z czasów, gdy tworzył CBA.

Krzysztof Zasada

Opracowanie: Maciej Nycz

Czytaj w RMF24.pl 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne