Reklama

Reklama

RMF24: CBA zajmie się podejrzanymi kontaktami wiceministra Jarmuziewicza

Centralne Biuro Antykorupcyjne błyskawicznie zareagowało na informacje RMF FM o nieformalnym spotkaniu Tadeusza Jarmuziewicza z przedstawicielami wykonawcy odcinka autostrady A1. - Wnikliwie przeanalizujemy tę sprawę - zapowiedział rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

Rzecznik CBA stwierdził w rozmowie z reporterem RMF FM Romanem Osicą, że na razie jest za wcześnie, by przesądzać, czy Jarmuziewicz złamał lub naruszył prawo. Zapowiedział, że agenci będą sprawdzać wszelkie informacje dotyczące budowy odcinka autostrady A1. CBA wystąpi też do generalnej dyrekcji o wszelką dokumentację związaną z firmą Alpine Bau.

Reklama

Z materiałami ujawnionymi przez naszą dziennikarkę zapoznał się już szef CBA Paweł Wojtunik. - Zapewniam, że Centralne Biuro Antykorupcyjne bardzo wnikliwie i skrupulatnie przeanalizuje tę sprawę - podkreślił rzecznik biura.

Do szokującej notatki ze spotkania wiceministra transportu w Wodzisławiu Śląskim dotarła dziennikarka RMF FM Agnieszka Burzyńska. "Dziwne" zachowanie Tadeusza Jarmuziewicza opisują szczegółowo pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o prowadzone w restauracji rozmowy na temat budowy odcinka autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki, w których oprócz wiceministra uczestniczyli przedstawiciele inwestora, czyli firmy Alpine Bau, i lokalne władze. Sprawa jest bulwersująca, bo pracownicy ministerstwa mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKIA. Chodziło o to, aby nie osłabiać pozycji ministerstwa w razie procesów sądowych.

Sławomir Nowak zażądał wyjaśnień

Rzecznik resortu transportu poinformował, że minister Sławomir Nowak zażądał już wyjaśnień od Tadeusza Jarmuziewicza i Dyrektora Departamentu Dróg i Autostrad Lecha Witeckiego. Dodał, że dopiero po ich uzyskaniu szef resortu będzie mógł docenić, czy cała sytuacja jest przykładem działania na szkodę interesu publicznego.

- Stanu Tadeusz Jarmuziewicz jako nadzorujący pion drogowy ma prawo wizytowania inwestycji i spotykania się z ich wykonawcami. Regułą w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, której zawsze przestrzega minister Sławomir Nowak, są spotkania z wykonawcami wyłącznie w towarzystwie przedstawicieli GDDKiA jako inwestora - wyjaśnił.

Jarmuziewicz odmawia komentarza

Nasza dziennikarka próbowała uzyskać komentarz wiceministra Jarmuziewicza do całej sprawy. - W tej sprawie proszę wystosować formalne pytania do rzecznika resortu - usłyszała od niego w odpowiedzi. Udało się jej jednak porozmawiać z Krzysztofem Gadkowskim - posłem Platformy Obywatelskiej, który również uczestniczył w tajemniczym spotkaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA RMF24.PL

Dowiedz się więcej na temat: wiceminister

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL