RMF24: Jest wniosek o odwołanie prok. Habało. Chodzi o "śledztwo podkarpackie"

Wniosek o odwołanie Anny Habało z funkcji prokuratora apelacyjnego w Rzeszowie skierował do Krajowej Rady Prokuratury Andrzej Seremet - dowiedział się reporter RMF FM. To pierwszy przypadek takiego wniosku w stosunku do prokuratora tej rangi.

Wniosek ma związek z tzw. "śledztwem podkarpackim", dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy u polityków.

Reklama

Prokuratura Generalna, pytana o zarzuty wobec prok. Habało, mówi jedynie o nienależytym wykonywaniu przez nią obowiązków. Jak natomiast nieoficjalnie dowiedział się dziennikarz Krzysztof Zasada, chodzi głównie o wątpliwe etycznie kontakty prywatne i służbowe Anny Habało z osobami, które mogą pojawiać się w śledztwie prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W lipcu - po przeszukaniach w jej biurach w prokuraturze, które prowadzili agenci CBA - prok. Habało została zawieszona. Trwa też postępowanie dyscyplinarne.

Nie wiadomo na razie, czy prokurator apelacyjna usłyszy zarzuty - śledczy nie chcą mówić o swych planach.

Jeśli natomiast Krajowa Rada Prokuratury przystanie na wniosek Andrzeja Seremeta, Anna Habało zostanie szeregową prokurator rzeszowskiej apelacji.

(edbie)

Krzysztof Zasada


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje