RMF24: Polska armia będzie szkolić więcej rezerwistów

Polska armia drastycznie zmienia plany szkolenia rezerwistów. Jak dowiedział się reporter radia RMF FM, w ostatnich dniach dokonano korekty dotyczącej ćwiczeń na 2016 i 2017 roku. Za dwa lata wezwania na szkolenie może się spodziewać prawie 40 tysięcy osób - to ponad dwa razy więcej, niż podawano jeszcze pod koniec sierpnia.

Sztab Generalny i resort obrony zaprzeczają, że ta korekta ma jakiś związek z sytuacją na Ukrainie. W ostatnim czasie poszczególne jednostki wojskowe przysłały większe zapotrzebowanie na szkolenie rezerwistów, bo zwiększyły się takie możliwości - usłyszał reporter radia RMF FM w Sztabie Generalnym.

Wojskowi zapewniają, że wszystko odbywa się zgodnie z planem, który powstał jeszcze przed rosyjską agresją. Tłumaczą, że przez cztery lata w ogóle zaniechano szkoleń rezerwistów, teraz liczba powołań ma stopniowo wracać do poziomu z połowy ubiegłej dekady. Wtedy wezwania otrzymywało rocznie około 70 tysięcy rezerwistów. Sztab planuje w 2017 roku przeszkolenie do 60 tysięcy takich osób.

Reklama

Zniesienie obowiązkowej służby było błędem? Dołącz do dyskusji!

Krzysztof Zasada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje