RMF24: Śmiertelna ofiara nawałnic przetaczających się nad Polską

Od zachodu do Polski wkroczył front burzowy. W woj. lubuskim strażacy odebrali już ponad 100 zgłoszeń. Nie żyje pasażerka samochodu, na który spadł złamany przez burzę konar w pobliżu Sławy. Ranny został kierowca autobusu w miejscowości Grabik w tym regionie. Na pojazd także spadła złamana przez nawałnicę gałąź.

Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi nawałnicami z gradem na terenie całego kraju. Według prognoz, w czasie ulew spadnie nawet 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. Prędkość wiatru może przekraczać 100 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Z powodu burz ponad 260 razy interweniowali już strażacy w Wielkopolsce, ale zgłoszeń cały czas przybywa. Nawałnice wyrządziły szkody głównie w powiecie poznańskim. "To są głównie zdarzenia związane z jakimiś podtopieniami czy też przewrócone drzewa i połamane konary" - powiedział RMF FM Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej.

Strażacy zmagali się także ze zniszczoną trakcją tramwajową. Wichura zerwała też kilka dachów, między innymi w jednej ze szkół na poznańskim osiedlu Łokietka. W Kiekrzu doszło do pożaru budynku mieszkalnego, spaliło się 100 metrów kwadratowych poddasza. 

Po burzach w Małopolsce straż pożarna wyjeżdżała już 30 razy. Najwięcej zgłoszeń mundurowi odebrali z okolic Wojnicza i Wieliczki. Wichura uszkodziła w regionie 8 dachów.

(mn)

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


Dowiedz się więcej na temat: burze nad Polską | nawałnice

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje