Reklama

Reklama

RMF24: Stanowią prawo, ale go nie przestrzegają

Prokuratura Generalna przygotowała 9 kolejnych wniosków o uchylenie immunitetów posłów i europosłów, złapanych przez fotoradary na wykroczeniach drogowych. Jak przypomina dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, od wakacji takich wniosków zebrało się już kilkanaście.

Te najnowsze, zebrane od sierpnia, dotyczą przedstawicieli wszystkich organów władzy i najróżniejszych wykroczeń. Mamy spowodowanie kolizji przez posła PO Antoniego Mężydłę, przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 36 km/h przez europosła Solidarnej Polski Tadeusza Cymańskiego i ignorowanie znaków drogowych przez senatora PiS Jerzego Chróścikowskiego, europosła SLD Bogusława Liberadzkiego i mającego ostatnio także znacznie większe problemy Republikanina Przemysława Wiplera.

Reklama

Wakacyjnym rekordzistą wciąż pozostaje jednak agent Tomek, czyli poseł PiS Tomasz Kaczmarek, z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 56 km/h...

Przypomnijmy, że już od stycznia w Sejmie mówi się o potrzebie ograniczenia immunitetów w sprawie popełnianych przez posłów wykroczeń drogowych. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz przygotowała nawet projekt ustawy, który miał to ograniczenie umożliwić. Miał on być uchwalony przed wakacjami, ale w ciągu ośmiu miesięcy posłowie nawet nie zaczęli nad nim pracy.

Tomasz Skory

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy