RMF24: Wyjazdy posłów PiS kosztowały 30 tys. złotych

Prawie 30 tysięcy złotych kosztowały Sejm w 2013 roku wyjazdy posłów Adama Rogackiego, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Hofmana na spotkania Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka - ustalił dziennikarz RMF FM Tomasz Skory. Właśnie na takim spotkaniu panowie byli ostatnio w Madrycie. Jak wiemy, ograniczyli się do podpisania listy obecności.

Wspomniane 30 tysięcy złotych to łączny koszt tego, co Kancelaria Sejmu wydała w ubiegłym roku na wyjazdy posłów. W maju Rogacki, Kamiński i Hofman byli dwa dni na sesji w Paryżu - za 10 913,16 zł. Jak po sprawdzeniu napisał sekretarz generalny Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, "wszyscy trzej dżentelmeni zarejestrowali się, ale opuścili salę krótko po rozpoczęciu obrad".

Reklama

W Izmirze w Turcji panowie spędzili cztery dni - od 26 do 29 maja - choć sesja odbywała się tylko 27 i 28 maja. Na spotkaniu pojawili się tylko 27 maja rano, podpisali listę i wyszli, nie pojawiając się więcej ani tego, ani następnego dnia obrad. Ta ich wizyta w Turcji kosztowała Sejm 17 525,67 zł. Łącznie z paryską - to 28 438,83 zł.

Warto zauważyć, że o ile pieniądze za Madryt panowie zwrócili, to te za Paryż i Izmir - zostały już wydane.

(edbie)

Tomasz Skory

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje