RMF24: Zaskakująca decyzja NFZ ws. kliniki, która wyłudzała pieniądze od pacjentów

Klinika okulistyczna Sensor - oskarżana przez Narodowy Fundusz Zdrowia o wyłudzanie pieniędzy od pacjentów - odzyska kontrakt. Jak ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski, NFZ zaproponował klinice nową umowę na przyszły rok, mimo że we wrześniu zerwał kontrakt z placówką, a sprawę pobierania opłat od pacjentów skierował do prokuratury.

Mazowiecki oddział Funduszu twierdzi, że od czasu zerwania kontraktu z Sensor Cliniq zmieniły się przepisy i nowa ustawa nakazuje aneksowanie wszystkich dotychczasowych umów. 

Reklama

- Nie mogliśmy więc pominąć kliniki okulistycznej - tłumaczy Agnieszka Gołąbek.  - Taką otrzymaliśmy wykładnię prawną Ministerstwa Zdrowia - dodaje.

Tę wykładnię Fundusz dostał dopiero pod koniec grudnia, czyli już po tym, jak zakończono aneksowanie umów ze wszystkimi szpitalami na Mazowszu. 

Do sprawy Sensor Cliniq wrócono 20 grudnia - wtedy Fundusz wysłał ofertę kontraktu do kliniki, którą oskarża o pobieranie opłat za zabiegi refundowane przez NFZ.

Klinika miała wyłudzić od pacjentów ponad 1,5 miliona złotych.

Tak się składa, że ofertę nowego kontraktu z mazowieckiego oddziału wysłano dwie godziny po tym, jak ostatni raz z gabinetu wyszła - odrzucająca odwołania kliniki - była już prezes centrali Funduszu, Agnieszka Pachciarz. 

Mariusz Piekarski

Dowiedz się więcej na temat: Narodowy Fundusz Zdrowia | klinika okulistyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy