Rokita: Lepper pijany

Podczas debaty nad expose Marka Belki Andrzej Lepper zarzucił Janowi Rokicie "robienie poważnych interesów" z Grzegorzem Wieczerzakiem. W odpowiedzi Rokita zażądał, by Lepper został zbadany urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu we krwi.

Marszałek Sejmu Józef Oleksy zarządził na wniosek posła PO przerwę w obradach, ale zaznaczył, że w jego kompetencjach nie leży polecenie zbadania, czy Lepper jest trzeźwy.

Reklama

Konwent Seniorów zobligował natomiast szefa Samoobrony do przedstawienia dowodów na powiązania posła PO z Wieczerzakiem. O ich posiadaniu Lepper przekonywał z sejmowej mównicy.

Po swoim przemówieniu Lepper zniknął jednak z Sejmu i nie można się z nim było skontaktować. W końcu jednak to się udało.

- Uzyskałem odpowiedź, z której wynika, że pan Andrzej Lepper nie zamierza przedstawić ani Konwentowi, ani mnie takich dokumentów. Rzecznik klubu Samoobrony wskazał na drogę prawno-sądową, na której jedynie (Lepper- red.) może być przymuszony do przedstawienia dokumentów - poinformował wieczorem Oleksy.

Zyta Gilowska oświadczyła natomiast, że jeśli Lepper nie przedstawi jeszcze dziś dokumentów, na które się powoływał stawiając Rokicie zarzuty związków z Wieczerzakiem, to Platforma oczekuje, że Oleksy, który prowadził obrady w chwili wystąpienia Leppera, złoży oświadczenie, iż szef klubu PO został pomówiony.

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Lepper | oleksy | pijany

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje