Rostowski będzie mieć ósmego zastępcę! Tym razem z PSL

Polskie Stronnictwo Ludowe będzie mieć swojego wiceministra finansów. Ma nim zostać była wiceszefowa tego resortu dr Irena Ożóg - dowiedział się nieoficjalnie Krzysztof Berenda. To już ósmy zastępca ministra Jacka Rostowskiego!

Nominacja Ireny Ożóg może dojść do skutku jeszcze w tym tygodniu, ale do uzgodnienia zostały dwa problemy. Po pierwsze, wicepremier minister Jacek Rostowski chciałby, żeby nowa wiceminister była figurantką, bez większego udziału w podejmowaniu decyzji. Ludowcom natomiast zależy na jak największej władzy. Jak powiedział nam anonimowo jeden z obecnym zastępców ministra finansów: "Wicepremier Rostowski jest bardzo uparty i jak się na coś uprze, to nie ma zmiłuj". Rozmowy mogą więc być trudne.

Reklama


Ożóg to jedyna kandydatka ludowców


Irena Ożóg jest jedyną kandydatką ludowców na stanowisko wiceministra finansów. Już kiedyś pełniła tę funkcję: w latach 2001-03, czyli za czasów Marka Belki i Grzegorza Kołodki. Wtedy odpowiadała za podatki bezpośrednie. Teraz prowadzi prywatną kancelarię prawno-podatkową. Jeżeli wejdzie do rządu - ma zawiesić tę działalność. Jacek Rostowski chce mieć pewność, że nie będzie tu konfliktu interesów.

Wcześniej w gronie kandydatów na to stanowisko wymieniało się Jerzego Witolda Pietrewicza, byłego prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Banku Ochrony Środowiska. Pietrewicz nie dostał tej pracy, w zamian został za to wiceministrem gospodarki, czyli zastępcą szefa PSL Janusza Piechocińskiego.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Polskie Stronnictwo Ludowe | wiceminister finansów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje