Rosyjska prasa: Prawo i Sprawiedliwość jak Jedna Rosja

​Po wyborach prezydenckich mocno zmieni się polityka zagraniczna Polski - twierdzi "Rossijskaja Gazieta". Dziennik dodaje, że zmiany raczej nie będą dotyczyły Rosji. Podobne opinie wygłasza wielu rosyjskich polityków i dziennikarzy. W ich opinii, Moskwa nie powinna oczekiwać poprawy kontaktów z Warszawą.

"Rossijskaja Gazieta" przybliża Rosjanom sylwetkę przyszłego prezydenta Polski, wyliczając: były skaut, absolwent krakowskiego uniwersytetu, adwokat i były europoseł. 

Reklama

Rządowy dziennik przekonuje, że małżonka i córka Andrzeja Dudy już stały się ulubienicami Polaków. "A i sam 43-letni prezydent, jak się okazuje, wyszedł poza ramy tradycyjnego elektoratu, bowiem głosy oddała na niego również młodzież" - podkreśla gazeta. Dalej informuje, że rezultaty wyborów w Polsce nie są zbyt optymistycznie oceniane w Europie, ponieważ Andrzej Duda postrzegany jest jako eurosceptyk i zwolennik zbliżenia z USA. 

"Polska wybrała prezydenta sobie na złość" - tak zatytułowany jest komentarz w "Niezawisimoj Gazietie". Dziennik twierdzi, że "co prawda nie ma się z czego cieszyć, ale chociaż dobrze, że w Polsce można zmienić prezydenta, w przeciwieństwie do niektórych innych krajów". Dodaje jednak, że w kraju, który chce coś znaczyć w Europie, "taki wybór jest nieodpowiedzialny".

Rosyjska gazeta zaznacza jednocześnie, że Polacy dobrze zrobili, karząc Bronisława Komorowskiego i wspierająca go Platformę Obywatelską za pasywność w polityce. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wspierającą Andrzeja Dudę porównuje do proputinowskiej "Jednej Rosji". "Kaczyński i nasi liderzy mogliby zrozumieć się nawzajem, gdyby porozmawiali od serca" - dodaje "Niezawisimaja Gazieta". 

Dowiedz się więcej na temat: Prawo i Sprawiedliwość | Andrzej Duda | rosyjska prasa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje