Rosyjskie media o incydentach przed ambasadą FR w Warszawie

Wszystkie rosyjskie agencje prasowe w poniedziałek wieczorem poinformowały o incydentach, do jakich doszło przed ambasadą Rosji w Warszawie podczas "Marszu Niepodległości". Agencja ITAR-TASS oceniła je nawet jako "atak" na rosyjską placówkę.

Powołując się na źródło w ambasadzie Federacji Rosyjskiej, agencja podała, że chuligani wrzucili na teren placówki race, butelki i petardy, a także podpalili budkę policji przed przedstawicielstwem. ITAR-TASS przekazała, że nacjonaliści próbowali wspiąć się na ogrodzenie ambasady.

Reklama

Według agencji "ucierpiał również znajdujący się obok gmach Przedstawicielstwa Handlowego FR oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury, które także zostały obrzucone płonącymi przedmiotami".

ITAR-TASS podkreśliła, że MSZ Polski potępiło akcję chuliganów.

Natomiast agencja Interfax wybiła, że "uczestnicy marszu polskich nacjonalistów w Warszawie obrzucili terytorium rosyjskiej ambasady butelkami, racami i petardami". Agencja dodała, że na terenie placówki nie stwierdzono szkód.

Również RIA-Nowosti przekazała, że "terytorium ambasady nie ucierpiało". Agencja podała, że policja użyła armatek wodnych przeciwko rzucającym petardy i race.

O "ataku na ambasadę Rosji" mówiła też telewizja NTV w bezpośredniej relacji z Warszawy, nadanej w wieczornym wydaniu swojego magazynu informacyjnego "Siewodnia". Stacja zaznaczyła, że pracownicy rosyjskiej placówki nie ucierpieli i że policji udaje się utrzymać sytuację pod kontrolą.

Z kolei anglojęzyczna telewizja Russia Today poinformowała, że "na sąsiedniej ulicy policja zmuszona była użyć przeciwko uczestnikom manifestacji gazu łzawiącego".

Informując o burdach przed ambasadą, popularny portal NEWSru.com zauważył, że "już w przeszłości bezpieczeństwo rosyjskiej misji dyplomatycznej w Polsce pozostawiało wiele do życzenia". Jako przykład wymienił "brutalne pobicie przez chuliganów w sierpniu 2005 roku trójki dzieci rosyjskich dyplomatów".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje