Rozenek: Miejsce Kalisza jest przy Aleksandrze Kwaśniewskim

Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek uważa, że miejsce wykluczonego w poniedziałek z SLD Ryszarda Kalisza jest przy byłym prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim. Ale - jak zaznaczył - Kalisz musi sam podjąć decyzję co robić dalej.

- Ryszard Kalisz musi sam podjąć decyzję co zrobić dalej, ale jego miejsce jest naturalnie przy Aleksandrze Kwaśniewskim - ocenił Rozenek.

Reklama

Pytany, czy Ruch Palikota będzie rozmawiał z Kaliszem na temat m.in. przyłączenia się do inicjatywy Europa Plus, Rozenek powiedział, że specjalne decyzje nie zapadały w sprawie rozmowy z byłym politykiem Sojuszu i "jest to raczej w gestii Aleksandra Kwaśniewskiego".

Rozenek liczy jednak na to, że Kalisz zaangażuje się po stronie Europy Plus. - I myślę, że nie tylko on. Sojuszu znalazł się teraz w kłopotliwej sytuacji - uważa rzecznik Ruchu Palikota.

Kalisz został w poniedziałek decyzją sądu partyjnego wykluczony z SLD. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. Kalisz zapowiedział, że nie będzie się odwoływał od tej decyzji.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus współtworzony m.in. przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.

Dowiedz się więcej na temat: Kalisz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje