Reklama

Reklama

Rynasiewicz pełniącym obowiązki ministra transportu

Podkarpacki baron PO i sekretarz stanu w ministerstwie transportu Zbigniew Rynasiewicz będzie pełnił obowiązki szefa resortu. Rynasiewicz w resorcie pracuje od pięciu miesięcy. Dziś szef resortu transportu Sławomir Nowak podał się do dymisji, premier Donald Tusk ją przyjął.

Zbigniew Rynasiewicz, zanim trafił do resortu transportu, był szefem sejmowej komisji infrastruktury. W ministerstwie zastąpił Tadeusza Jarmuziewicza, którego premier odwołał po ujawnieniu przez media informacji o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1. Pracownicy resortu mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKiA.

Zastępując Jarmuziewicza, Rynasiewicz zaczął odpowiadać w resorcie za transport drogowy, autostrady, lotnictwo, a także za sprawy parlamentarne. - Pan Rynasiewicz jest wybitnym ekspertem, jeśli chodzi o sprawy związane z transportem, infrastrukturą. Będzie on pilnował projektów drogowych, autostradowych, również transportu lotniczego. Cieszę się bardzo, że zgodził się objąć funkcję po ministrze Jarmuziewiczu - mówił Sławomir Nowak po powołaniu Rynasiewicza.

Reklama

Rynasiewicz jest szefem podkarpackich struktur PO od 2010 roku. Pod koniec października tego roku został wybrany na drugą kadencję. Na regionalnym zjeździe wyborczym w Rzeszowie uzyskał 253 głosy, przeciw było 13 osób, trzy wstrzymały się od głosu.

Wiceminister urodził się 4 października 1963 roku w Grodzisku Dolnym, gdzie mieszka do dziś. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ukończył podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002-2005 pełnił funkcję starosty leżajskiego. W latach 1990-1997 był wójtem gminy Grodzisko Dolne (woj. podkarpackie).

Był najmłodszym wójtem w województwie, miał wtedy 26 lat. Był posłem w latach 1997-2001, a później już nieprzerwanie od 2005 r.

Lubi sport, literaturę i kino. Wolny czas przeznacza na aktywny wypoczynek, jazdę rowerem, sport, książkę lub film.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje