Reklama

Reklama

Rząd zaproponował związkom nauczycielskim kolejne spotkanie

- Strona rządowa zaproponowała centralom związkowym kolejne spotkanie. Miałoby się ono odbyć w RDS w niedzielę o godz. 19 - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

"Przedstawiciele rządu zaproponowali kolejne spotkanie z centralami związkowymi w celu przedstawienia na piśmie propozycji, która została zaanonsowana w piątek" - powiedział PAP Dworczyk. Ma się ono odbyć w niedzielę w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" przy ul. Limanowskiego w Warszawie

Reklama

Związek Nauczycielstwa Polskiego i oświatowa "Solidarność" deklarują, że wezmą udział w niedzielnych rozmowach, które mają odbyć się o godz. 19.00. Branża Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Forum Związków Zawodowych podaje, że jeszcze nie otrzymała zaproszenia.

Fiasko piątkowych negocjacji

W piątek w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyły się negocjacje miedzy stronami rządową i związkową, określane mianem "rozmów ostatniej szansy".

Nie doszło jednak do porozumienia. 

"Dotychczasowe propozycje nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego. Strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019 roku" -  napisali w specjalnym komunikacie po spotkaniu przedstawiciele związków - Sławomir Broniarz z ZNP i Sławomir Wittkowicz z FZZ.

Również oświatowa Solidarność poinformowała, że wciąż pozostaje w sporze zbiorowym.

Co rząd zaproponował nauczycielom? Czytaj tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje