Reklama

Reklama

Rzecznik prezydenta: To niedorzeczne i haniebne insynuacje

"W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych informacje o tym, że trwają rozmowy o obniżeniu emerytur żołnierzom i do tego odnosił się dziś prezydent Andrzej Duda. Mówił o tym, że takie insynuacje są niegodne i haniebne" - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej" - powiedział w czwartek podczas głównych uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Zaapelował też, by nie posługiwać się takimi argumentami w kampanii wyborczej.

Reklama

Spychalski, odnosząc się w czwartek w Polsat News do uwagi, że taka ustawa jest już złożona w Sejmie, odparł, że prezydent odnosił się do "trochę innej sprawy". 

"W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych takie informacje na zasadzie przekazujemy dalej i mamy nadzieję, że tak nie jest, że trwają jakieś rozmowy, żeby obniżyć emerytury żołnierzom, którzy są na emeryturach, ale także emerytury małżonkom żołnierzy, którzy zginęli na misjach zagranicznych. I do tego faktu odnosił się pan prezydent. Mówił, że to jest niegodne i haniebne, że ktoś insynuuje takie sytuacje" - podkreślił rzecznik prezydenta.

"Po pierwsze nie są toczone takie rozmowy, po drugie takie insynuacje są haniebne i niedorzeczne, a po trzecie, gdyby nawet takie pomysły się pojawiły i one znalazły formułę uchwalonej przez parlament ustawy, pan prezydent nigdy takiej ustawy nie podpisze" - oświadczył Spychalski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje